Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ37HN
D38999/20JJ37HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ37HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 39C 39#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20JJ37HN.pdf
Availability of D38999/20JJ37HN
QUANTITY
D38999/20JJ37HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ37HN
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ37HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ37HN
Related LinksD38999/, D38999/20JJ37HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ37HN Details Description
Related parts for D38999/20JJ37HN
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.6MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 6POS 1.5MM datasheet.pdf
IC MPU MPC86XX 1.0GHZ 1023FCCBGA datasheet.pdf
CONN SOCKET 5POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
DRAWER 22.1X17.4X8.8" BE/GY datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN +/-9V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 20 POS datasheet.pdf
RES 350 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf