Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ43AD
D38999/20JJ43AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ43AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ43AD.pdf
Availability of D38999/20JJ43AD
QUANTITY
D38999/20JJ43AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ43AD
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ43AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ43AD
Related LinksD38999/, D38999/20JJ43AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ43AD Details Description
Related parts for D38999/20JJ43AD
DIODE ZENER 47V 1W DO41 datasheet.pdf
INSERT MALE 8+2POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 24SSOP datasheet.pdf
IC LCD DRIVER 32QFN datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 2W 4PVH 4COL datasheet.pdf
CABLE FUJITSU STRIP datasheet.pdf
IC SRAM 128K X 8 3.3V 32-SOJ datasheet.pdf
2 ADC, 8 DAC, 96 kHz, 24-Bit Codecs IC datasheet.pdf