Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ43BA
D38999/20JJ43BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ43BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JJ43BA.pdf
Availability of D38999/20JJ43BA
QUANTITY
D38999/20JJ43BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ43BA
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ43BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ43BA
Related LinksD38999/, D38999/20JJ43BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ43BA Details Description
Related parts for D38999/20JJ43BA
CONN HEADER 26POS 1.27MM GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 189 I/O 240QFP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 500W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SNSW 5A PCB-90D-SYM NONE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .050 THRUHL datasheet.pdf
IMPACT 6P ORTHOD TOP GUIDED RAM datasheet.pdf
CONN RECEPT 9POS datasheet.pdf