Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ43HA
D38999/20JJ43HA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ43HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ43HA.pdf
Availability of D38999/20JJ43HA
QUANTITY
D38999/20JJ43HA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ43HA
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ43HA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ43HA
Related LinksD38999/, D38999/20JJ43HA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ43HA Details Description
Related parts for D38999/20JJ43HA
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM datasheet.pdf
BOARD EVAL PCB ADIS16201 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
PANEL INNER 69X33" WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf