Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ43HC-LC
D38999/20JJ43HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ43HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ43HC-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ43HC-LC
QUANTITY
D38999/20JJ43HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ43HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ43HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ43HC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ43HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ43HC-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ43HC-LC
IC SRAM 64KBIT 70NS 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 5A datasheet.pdf