Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ43JA-LC
D38999/20JJ43JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ43JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JJ43JA-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ43JA-LC
QUANTITY
D38999/20JJ43JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ43JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ43JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ43JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ43JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ43JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ43JA-LC
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC SWITCH HISIDE SMART 8DSO datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
IDC BULBHOLDER ASSY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
MINIMC TP-TX/FX-CWDM-SM1510-SC datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf