Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ43JD-LC
D38999/20JJ43JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ43JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JJ43JD-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ43JD-LC
QUANTITY
D38999/20JJ43JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ43JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ43JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ43JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ43JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ43JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ43JD-LC
RES ARRAY 8 RES 560 OHM 9SRT datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
KIT DEV FOR EM260 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 41P-41P F-M PNL MNT datasheet.pdf
MINI SPOX PLUG HSG 5240071 datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEADER PRESS-FIT TYPE AB 110POS datasheet.pdf