Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ61AA
D38999/20JJ61AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ61AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ61AA.pdf
Availability of D38999/20JJ61AA
QUANTITY
D38999/20JJ61AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ61AA
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ61AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ61AA
Related LinksD38999/, D38999/20JJ61AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ61AA Details Description
Related parts for D38999/20JJ61AA
FAN AXIAL 119X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.50V SOT23-5 datasheet.pdf
IC LI+ CHARGER FRONT END 8-SON datasheet.pdf
RES 0.332 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
RING IS 12-10 .205 .040TPCU datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 6W datasheet.pdf