Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ61HB
D38999/20JJ61HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ61HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ61HB.pdf
Availability of D38999/20JJ61HB
QUANTITY
D38999/20JJ61HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ61HB
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ61HB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ61HB
Related LinksD38999/, D38999/20JJ61HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ61HB Details Description
Related parts for D38999/20JJ61HB
IDC CABLE - MDM40T/MC40F/MDM40T datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 6PIN BLACK/GOLD datasheet.pdf
CONN PWR JACK 2.0X6.3MM SMT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC VOLT SUPREVISOR 3.09V SC70-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 0.137 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 8A TO252AA datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 500MW SOD80 datasheet.pdf