Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ61PD
D38999/20JJ61PD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ61PD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ61PD.pdf
Availability of D38999/20JJ61PD
QUANTITY
D38999/20JJ61PD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ61PD
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ61PD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ61PD
Related LinksD38999/, D38999/20JJ61PD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ61PD Details Description
Related parts for D38999/20JJ61PD
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 100 OHM 1210 datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 8BIT QUICK 20-SOIC datasheet.pdf
CONN CONT EARTH SCKT 16AWG GOLD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH TRANS 8-SOP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.12A 138 MOHM datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.215" 3MM 2LD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 180MA 1.4 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
50MM EURO HDR 45D OPEN ENDS 11C datasheet.pdf