Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ7SA-LC
D38999/20JJ7SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ7SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 99C 97#22D 2#8 TWIN SKT RE
Datasheet Download
D38999/20JJ7SA-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ7SA-LC
QUANTITY
D38999/20JJ7SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ7SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ7SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ7SA-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20JJ7SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ7SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ7SA-LC
IC TXRX FSK POWER LINE 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 1.9V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
RES 0.249 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 50A AC/DC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS datasheet.pdf