Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ8AC
D38999/20JJ8AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ8AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 8C 8#8(TWIN) PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20JJ8AC.pdf
Availability of D38999/20JJ8AC
QUANTITY
D38999/20JJ8AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ8AC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ8AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ8AC
Related LinksD38999/, D38999/20JJ8AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ8AC Details Description
Related parts for D38999/20JJ8AC
CONN RING 14-18 AWG #10 TIN datasheet.pdf
GASKET LID FOR 1590R datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 50W datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.6PF 50V 1210 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC .25W 5VIN 15VOUT SIP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-MSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 20MA 6DFN datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf