Amphenol Aerospace Operations D38999/20KA35JA-LC
D38999/20KA35JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KA35JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 6C 6#22D SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KA35JA-LC.pdf
Availability of D38999/20KA35JA-LC
QUANTITY
D38999/20KA35JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KA35JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KA35JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KA35JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20KA35JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KA35JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20KA35JA-LC
IC 2DRVR/2RCVR RS232 5V 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.4W AB 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.2A 140 MOHM SMD datasheet.pdf
WRENCH OPEN END 7/8" 7.56" datasheet.pdf
IC LEVEL TRANSLATOR 4CH 14-TQFN datasheet.pdf
DSUB PLAST-HOOD 15P KNS-UNC datasheet.pdf
14+14 DIL SMT SHRD PIN HDR datasheet.pdf
IC FRACT-N PLL 16BIT 40SMT datasheet.pdf
FUS 170 VDC F/A TEK-GARD 35A MID datasheet.pdf