Amphenol Aerospace Operations D38999/20KC4AN
D38999/20KC4AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KC4AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 4C 4#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20KC4AN.pdf
Availability of D38999/20KC4AN
QUANTITY
D38999/20KC4AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KC4AN
Internal Part NumberEIS-D38999/20KC4AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KC4AN
Related LinksD38999/, D38999/20KC4AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KC4AN Details Description
Related parts for D38999/20KC4AN
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC SMD 1W 5-12V 83MA datasheet.pdf
6P J-P-T GEH KOMPL datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 700MA 170 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
IMPACT DC 6X14 OPEN SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 60POS datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf