Amphenol Aerospace Operations D38999/20KD15AA
D38999/20KD15AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KD15AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20KD15AA.pdf
Availability of D38999/20KD15AA
QUANTITY
D38999/20KD15AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KD15AA
Internal Part NumberEIS-D38999/20KD15AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KD15AA
Related LinksD38999/, D38999/20KD15AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KD15AA Details Description
Related parts for D38999/20KD15AA
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
EVAL BOARD PHYTER IND TEMP datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V S2H 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 583 I/O 900BGA datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf