Amphenol Aerospace Operations D38999/20KD15HN
D38999/20KD15HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KD15HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20KD15HN.pdf
Availability of D38999/20KD15HN
QUANTITY
D38999/20KD15HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KD15HN
Internal Part NumberEIS-D38999/20KD15HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KD15HN
Related LinksD38999/, D38999/20KD15HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KD15HN Details Description
Related parts for D38999/20KD15HN
FIXED IND 2.2UH 22A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 1.27MM SMD TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS 5.08MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.4V WD 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC 3-TO-1 DVI/HDMI SWITCH 80TQFP datasheet.pdf
CBL SMA R/A PLUG-JACK RG316 6" datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 12 OLIVE datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS FLANGE PIN datasheet.pdf