Amphenol Aerospace Operations D38999/20KD15JD-LC
D38999/20KD15JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KD15JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KD15JD-LC.pdf
Availability of D38999/20KD15JD-LC
QUANTITY
D38999/20KD15JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KD15JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KD15JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KD15JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20KD15JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KD15JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20KD15JD-LC
POLYSWITCH RXE SRS 1.10A 1"MINLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2 OHM 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 10 OHM 0606 datasheet.pdf
EMITTER IR 870NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RETAINER COIN CELL 20MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
2.5 W/B RETAINER datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMCJ datasheet.pdf
Connector Receptacle DVI-D Single Link 25 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf