Amphenol Aerospace Operations D38999/20KD15JD
D38999/20KD15JD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KD15JD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KD15JD.pdf
Availability of D38999/20KD15JD
QUANTITY
D38999/20KD15JD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KD15JD
Internal Part NumberEIS-D38999/20KD15JD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KD15JD
Related LinksD38999/, D38999/20KD15JD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KD15JD Details Description
Related parts for D38999/20KD15JD
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
TIP TEST HD FOR #3019 BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 293MA 3.1 OHM datasheet.pdf
RES 10K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEAT SINK 27MM X 27MM X 19.5MM datasheet.pdf
IC OPAMP ZRO-DRFT 2.5MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RELAY SSR 2A 240VAC DIN-RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
REFLECTOR 1POS 49.9MM RND 24MM datasheet.pdf