Amphenol Aerospace Operations D38999/20KD18PA-LC
D38999/20KD18PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KD18PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20KD18PA-LC.pdf
Availability of D38999/20KD18PA-LC
QUANTITY
D38999/20KD18PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KD18PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KD18PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KD18PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20KD18PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KD18PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20KD18PA-LC
IC DAC 12BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
OSC VCXO 156.25MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 800MA 670 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 12X12" datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1.5A 800V DF datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 20POS TIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BOOST PWM 20HTSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf