Amphenol Aerospace Operations D38999/20KD18PN-LC
D38999/20KD18PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KD18PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20KD18PN-LC.pdf
Availability of D38999/20KD18PN-LC
QUANTITY
D38999/20KD18PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KD18PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KD18PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KD18PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20KD18PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KD18PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20KD18PN-LC
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .100 GOLD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
KIT EVAL OBS411 RS232 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf