Amphenol Aerospace Operations D38999/20KE35JA-LC
D38999/20KE35JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KE35JA-LC
Brief Description
TV 55C 55#22D SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KE35JA-LC.pdf
Availability of D38999/20KE35JA-LC
QUANTITY
D38999/20KE35JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KE35JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KE35JA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KE35JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20KE35JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KE35JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20KE35JA-LC
RES SMD 2.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 305VAC RAD datasheet.pdf
TAPE GEN PURPOSE VHB 6"X5YD datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS GOLD SMD datasheet.pdf
BUZZER 10-48VDC 2.9KHZ PANEL datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 22POS datasheet.pdf
RES SMD 3.5M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 330VAC AXIAL datasheet.pdf