Amphenol Aerospace Operations D38999/20KE6JN-LC
D38999/20KE6JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KE6JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 6C 6#12 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KE6JN-LC.pdf
Availability of D38999/20KE6JN-LC
QUANTITY
D38999/20KE6JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KE6JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KE6JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KE6JN-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20KE6JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KE6JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20KE6JN-LC
CONN HDR 2MM MALE 1ROW RA 20POS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 6-LLP datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 2A SOT363 datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf