Amphenol Aerospace Operations D38999/20KE99AN
D38999/20KE99AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KE99AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 23C 21#20 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20KE99AN.pdf
Availability of D38999/20KE99AN
QUANTITY
D38999/20KE99AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KE99AN
Internal Part NumberEIS-D38999/20KE99AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KE99AN
Related LinksD38999/, D38999/20KE99AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KE99AN Details Description
Related parts for D38999/20KE99AN
MOD PWR 5-FUNCTION 1A 4.8QC SCRW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 50MA 48V datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO3P datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf