Amphenol Aerospace Operations D38999/20KG16HN-LC
D38999/20KG16HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KG16HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 16C 16#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20KG16HN-LC.pdf
Availability of D38999/20KG16HN-LC
QUANTITY
D38999/20KG16HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KG16HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KG16HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KG16HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20KG16HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KG16HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20KG16HN-LC
CARD EDGE 20POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
RES 0.03 OHM 1W 3% AXIAL datasheet.pdf
TAPE LOW STATIC POLYIMIDE FILM datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED PNL IND 8MM RED LOCKWASH/NUT datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf
TAPE 5909 VHB FOAM 1.5" X 5YD datasheet.pdf