Amphenol Aerospace Operations D38999/20KG16JA-LC
D38999/20KG16JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KG16JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 16C 16#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KG16JA-LC.pdf
Availability of D38999/20KG16JA-LC
QUANTITY
D38999/20KG16JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KG16JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KG16JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KG16JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20KG16JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KG16JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20KG16JA-LC
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 100V 20A TO220AB datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 6.3"L X 3.7"W datasheet.pdf
CONV DC/DC +/-5V +/-75 SIP datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SMB datasheet.pdf
SENSOR PRESS 15PSIG ANALOG datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 6DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 56V 30W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf