Amphenol Aerospace Operations D38999/20KH21SA-LC
D38999/20KH21SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KH21SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 21C 21#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KH21SA-LC.pdf
Availability of D38999/20KH21SA-LC
QUANTITY
D38999/20KH21SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KH21SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KH21SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KH21SA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20KH21SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KH21SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20KH21SA-LC
CONN RECEPT 20POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 17 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES SMD 500 OHM 0.01% 1/2W 2010 datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
11W1 F 30A PC TAIL 4-40 datasheet.pdf
LED CBL ASSY 5MM 0.5W W/BK 12"LD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf