Amphenol Aerospace Operations D38999/20KJ24BN
D38999/20KJ24BN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KJ24BN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 24C 12#16 12#12 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KJ24BN.pdf
Availability of D38999/20KJ24BN
QUANTITY
D38999/20KJ24BN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KJ24BN
Internal Part NumberEIS-D38999/20KJ24BN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KJ24BN
Related LinksD38999/, D38999/20KJ24BN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KJ24BN Details Description
Related parts for D38999/20KJ24BN
HOOK-UP STRND 18AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY 400W 100V datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY 1KW 230V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 800MA 300 MOHM datasheet.pdf
96-HOLE INSULATED PANEL datasheet.pdf
IC REG LDO 5.14V 0.45A 4XDFN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1200UF 40V CHA MNT datasheet.pdf