Amphenol Aerospace Operations D38999/20KJ24PA
D38999/20KJ24PA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KJ24PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 24C 12#16 12#12 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20KJ24PA.pdf
Availability of D38999/20KJ24PA
QUANTITY
D38999/20KJ24PA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KJ24PA
Internal Part NumberEIS-D38999/20KJ24PA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KJ24PA
Related LinksD38999/, D38999/20KJ24PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KJ24PA Details Description
Related parts for D38999/20KJ24PA
IDC CABLE - MCE26K/MC26G/MCE26K datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 480W datasheet.pdf
IC SWITCH OCTAL SPST 20DQFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 13.4A TO220-FP datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 2.83V SOT23-5 datasheet.pdf
OUTLET STRIP datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/07/180 3.5 BK datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS INLINE SKT datasheet.pdf