Amphenol Aerospace Operations D38999/20KJ29BB
D38999/20KJ29BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KJ29BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 29C 29#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KJ29BB.pdf
Availability of D38999/20KJ29BB
QUANTITY
D38999/20KJ29BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KJ29BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20KJ29BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KJ29BB
Related LinksD38999/, D38999/20KJ29BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KJ29BB Details Description
Related parts for D38999/20KJ29BB
IC SWITCH SPDT 6-TSSON datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 110000UF 25V SCREW datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 78 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 10POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 0.1% 2W 3637 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.5A SJP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 175A datasheet.pdf