Amphenol Aerospace Operations D38999/20KJ4SD-LC
D38999/20KJ4SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KJ4SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 143C 48#20 8#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KJ4SD-LC.pdf
Availability of D38999/20KJ4SD-LC
QUANTITY
D38999/20KJ4SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KJ4SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KJ4SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KJ4SD-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20KJ4SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KJ4SD-LC Details Description
Related parts for D38999/20KJ4SD-LC
FUSE BOARD MNT 3A 63VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
CONN RING TONG 4 AWG #1/4 datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
ENCODER SMALL 2CH 120LPI TABLESS datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-5VOUT SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.5A SJP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf