Amphenol Aerospace Operations D38999/20KJ61JA-LC
D38999/20KJ61JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20KJ61JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 61C 61#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20KJ61JA-LC.pdf
Availability of D38999/20KJ61JA-LC
QUANTITY
D38999/20KJ61JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20KJ61JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20KJ61JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20KJ61JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20KJ61JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20KJ61JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20KJ61JA-LC
CONN HDR 6POS VERT KEY-XY TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 60FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 160UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf