Amphenol Aerospace Operations D38999/20LB98HN
D38999/20LB98HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20LB98HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 6C 6#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20LB98HN.pdf
Availability of D38999/20LB98HN
QUANTITY
D38999/20LB98HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20LB98HN
Internal Part NumberEIS-D38999/20LB98HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20LB98HN
Related LinksD38999/, D38999/20LB98HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20LB98HN Details Description
Related parts for D38999/20LB98HN
CONVERTER DC/DC 5V 15W OUT SMD datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM20H/AE20G/HDM20H datasheet.pdf
CONN SPRING 54POS DUAL .315 SMD datasheet.pdf
SWITCH REED OCCUPANCY SPST CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
2.0 W/B SGL PLUG HSG 10CKT datasheet.pdf