Amphenol Aerospace Operations D38999/20LD15HN-LC
D38999/20LD15HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20LD15HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20LD15HN-LC.pdf
Availability of D38999/20LD15HN-LC
QUANTITY
D38999/20LD15HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20LD15HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20LD15HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20LD15HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20LD15HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20LD15HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20LD15HN-LC
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
IC FILTER ACTIVE 20-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 24-28AWG CRIMP datasheet.pdf
FUSE 300A 250V NON STD SLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .102M 36POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 98 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf