Amphenol Aerospace Operations D38999/20LE6SA-LC
D38999/20LE6SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20LE6SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 6C 6#12 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20LE6SA-LC.pdf
Availability of D38999/20LE6SA-LC
QUANTITY
D38999/20LE6SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20LE6SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20LE6SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20LE6SA-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20LE6SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20LE6SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20LE6SA-LC
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 25A 28V datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .254M 25POS datasheet.pdf
VARISTOR 389V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES 250 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SC 3.81/14/180G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 100 OHM 1% 0603 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf