Amphenol Aerospace Operations D38999/20LF18SN
D38999/20LF18SN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20LF18SN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 14#22D 4#8 TWIN SKT RE
Datasheet Download
D38999/20LF18SN.pdf
Availability of D38999/20LF18SN
QUANTITY
D38999/20LF18SN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20LF18SN
Internal Part NumberEIS-D38999/20LF18SN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20LF18SN
Related LinksD38999/, D38999/20LF18SN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20LF18SN Details Description
Related parts for D38999/20LF18SN
LED RED DIFFUSED AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TAPE POLY FOAM 1" X 5YD datasheet.pdf
KIT TOWER MODULE MCF51JF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
IC FPGA 350 I/O 1158FCBGA datasheet.pdf
RES 9.046K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf