Amphenol Aerospace Operations D38999/20LH21JA-LC
D38999/20LH21JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20LH21JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 21C 21#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20LH21JA-LC.pdf
Availability of D38999/20LH21JA-LC
QUANTITY
D38999/20LH21JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20LH21JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20LH21JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20LH21JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20LH21JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20LH21JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20LH21JA-LC
Connector Quick Connect Receptacle 10-14 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 2.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 500MA 250VAC 450VDC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTR NON-ISO 0.69-5.5V datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 74 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
DC 3W NPN UNSHLD NC datasheet.pdf