Amphenol Aerospace Operations D38999/20LH55BA
D38999/20LH55BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20LH55BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 55C 55#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20LH55BA.pdf
Availability of D38999/20LH55BA
QUANTITY
D38999/20LH55BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20LH55BA
Internal Part NumberEIS-D38999/20LH55BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20LH55BA
Related LinksD38999/, D38999/20LH55BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20LH55BA Details Description
Related parts for D38999/20LH55BA
TRIMMER 100K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 042 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 17-28 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 60W datasheet.pdf