Amphenol Aerospace Operations D38999/20MB98SE-LC
D38999/20MB98SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MB98SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MB98SE-LC.pdf
Availability of D38999/20MB98SE-LC
QUANTITY
D38999/20MB98SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MB98SE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MB98SE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MB98SE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MB98SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MB98SE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MB98SE-LC
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7.5A 12V datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 12MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
4700UF 16V 16X44.5 105C AXI datasheet.pdf