Amphenol Aerospace Operations D38999/20MC4HN
D38999/20MC4HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MC4HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MC4HN.pdf
Availability of D38999/20MC4HN
QUANTITY
D38999/20MC4HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MC4HN
Internal Part NumberEIS-D38999/20MC4HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MC4HN
Related LinksD38999/, D38999/20MC4HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MC4HN Details Description
Related parts for D38999/20MC4HN
IC DAC TX 10BIT 175MSPS 32-LFCSP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 32POS TIN datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 6V 20% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.25A 250VAC 2AG datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
1.27MM SATA REC BKPLN SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" GOLD datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
61000UF 25V 51X105 85C ST datasheet.pdf