Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD15AC
D38999/20MD15AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD15AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MD15AC.pdf
Availability of D38999/20MD15AC
QUANTITY
D38999/20MD15AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD15AC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD15AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD15AC
Related LinksD38999/, D38999/20MD15AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD15AC Details Description
Related parts for D38999/20MD15AC
CONN RECEPT 50POS SMT 0.5MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 7.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 150MA 12 OHM TH datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
IC FPGA 72 I/O 169FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.7A 131 MOHM TH datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH OCTAL D 20SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 3W DO204AL datasheet.pdf