Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD15HN-LC
D38999/20MD15HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD15HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MD15HN-LC.pdf
Availability of D38999/20MD15HN-LC
QUANTITY
D38999/20MD15HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD15HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD15HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD15HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD15HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD15HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD15HN-LC
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
JUMPER-H1501TR/A3049L/H1501TR 6" datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 300MA 800 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf