Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD15JE
D38999/20MD15JE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD15JE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MD15JE.pdf
Availability of D38999/20MD15JE
QUANTITY
D38999/20MD15JE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD15JE
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD15JE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD15JE
Related LinksD38999/, D38999/20MD15JE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD15JE Details Description
Related parts for D38999/20MD15JE
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
RACK STEEL 17.5X21.3X75.2 BE/GY datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
MOD LASER CML 100GHZ 200KM datasheet.pdf