Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD15JN-LC
D38999/20MD15JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD15JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MD15JN-LC.pdf
Availability of D38999/20MD15JN-LC
QUANTITY
D38999/20MD15JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD15JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD15JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD15JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD15JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD15JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD15JN-LC
CAP TANT 10UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.5V 24HTSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM/VM 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HOLDER BATTERY COIN CELL 20MM datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
JOYSTICK HALL EFF W/+ LMTR PLT datasheet.pdf
CONN SC/APC SM 900M datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf