Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD15PN-LC
D38999/20MD15PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD15PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MD15PN-LC.pdf
Availability of D38999/20MD15PN-LC
QUANTITY
D38999/20MD15PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD15PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD15PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD15PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD15PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD15PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD15PN-LC
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 10UMAX datasheet.pdf
BACKPLANE 6UX17SLOT POWER BUGS datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 39.0K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
FRAME GROMMET ELASTOMER GRAY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf