Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD15SE-LC
D38999/20MD15SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD15SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT
Datasheet Download
D38999/20MD15SE-LC.pdf
Availability of D38999/20MD15SE-LC
QUANTITY
D38999/20MD15SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD15SE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD15SE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD15SE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD15SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD15SE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD15SE-LC
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 26.9VC P600 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 500MA DO213 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TAPE POLYESTER BLUE 3/8"X10YDS datasheet.pdf
CAP CER 8PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 50POS 0.50MM R/A datasheet.pdf