Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD18HB-LC
D38999/20MD18HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD18HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MD18HB-LC.pdf
Availability of D38999/20MD18HB-LC
QUANTITY
D38999/20MD18HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD18HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD18HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD18HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD18HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD18HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD18HB-LC
CBL RIBN 16COND 0.050 GRAY 275' datasheet.pdf
CONN DB15 CRIMP MALE TIN datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SOT523 datasheet.pdf
KIT MICROFIT 3.0 3MM WTW datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 2W +/-12V 83MA datasheet.pdf
TERM BLOCK FUSE HOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
TXRX SFP+ SGL 10GB/S 1310NM datasheet.pdf
CABLE 9POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
1700UF 250V 51X105 85C ST datasheet.pdf