Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD18HC-LC
D38999/20MD18HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD18HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MD18HC-LC.pdf
Availability of D38999/20MD18HC-LC
QUANTITY
D38999/20MD18HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD18HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD18HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD18HC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD18HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD18HC-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD18HC-LC
JUMPER-H1506TR/A3048Y/X 8" datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 230MW SC59-3 datasheet.pdf
CONN POWER WTW SOCKET 4POS datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG BLUE 500' datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM datasheet.pdf