Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD18JB-LC
D38999/20MD18JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD18JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MD18JB-LC.pdf
Availability of D38999/20MD18JB-LC
QUANTITY
D38999/20MD18JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD18JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD18JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD18JB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD18JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD18JB-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD18JB-LC
IC VIDEO SWITCH SPST 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
INPUT MODULE 4 ANALOG datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 620PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 4POS 6' datasheet.pdf
LSZ INDICATOR LIGHTS/SEAL RING datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf