Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD18PA-LC
D38999/20MD18PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD18PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MD18PA-LC.pdf
Availability of D38999/20MD18PA-LC
QUANTITY
D38999/20MD18PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD18PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD18PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD18PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD18PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD18PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD18PA-LC
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 40V SNT-4A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 505 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG YEL SHLD 100' datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 1.27MM SMD datasheet.pdf