Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD18PE-LC
D38999/20MD18PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD18PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MD18PE-LC.pdf
Availability of D38999/20MD18PE-LC
QUANTITY
D38999/20MD18PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD18PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD18PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD18PE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD18PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD18PE-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD18PE-LC
RES 750K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC D/A CONV 10BIT QUAD 16-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 40POS 1.27MM datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWN VM 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ 8DIP datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NV8664ST50T3G datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG GRY SHLD 2500' datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 68PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE 4POS 2.0M 16AWG datasheet.pdf